64% користувачів Інтернет довіряють онлайн-рекламі

Компанія iVOX Ukraine завершила дослідження, результати якого показують як український Інтернет-користувач сприймає рекламу у Всесвітній мережі. Своє ставлення до різних інструментів Інтернет-маркетингу висловили півтори тисячі українських користувачів мережі.

Інтернет-реклама є впливовим інструментом, з огляду на той факт, що найбільш економічно активна частина населення України часто перебуває в мережі. Саме ця аудиторія є цільовою для тих, хто просуває свої продукти/послуги через Інтернет-простір.


Спеціалісти з маркетингу завжди цікавляться такими питаннями:


 • яким чином відбувається сприйняття цих інструментів просування; • які види реклами є найбільш ефективними? • від яких видів реклами, можливо, варто відмовитися, або змінити акценти? • На ці та інші, не менш важливі питання, можна знайти відповіді в дослідженні, яке було проведено компанією iVOX у вересні 2009 року.

  Дослідження показало, що українські Інтернет-користувачі часто шукають інформацію про продукт/послугу перед тим, як придбати щось. Близько 87% респондентів вказали, що, як правило, в Інтернеті шукають інформацію про товари та послуги, і тільки 1,1% опитаних стверджують, що майже не використовують ресурси світової мережі для цих цілей.

  Шляхи отримання інформації. Користувачам мережі Інтернет відкриті різні шляхи пошуку інформації щодо товарів і послуг, причому використовують вони найчастіше відразу декілька шляхів.

  Дослідників, в даному випадку, цікавило питання, наскільки популярні ті чи інші шляхи пошуку інформації серед опитаних. Згідно з результатами дослідження, найчастіше інформацію про товари і послуги Інтернет-користувачі шукають через пошукові системи, про це повідомило 86,5% респондентів. Близько 62,5% шукають потрібну інформацію на офіційних сайтах компаній, які надають продукти/послуги. Близько половини опитаних заявили, що для пошуку потрібної інформації вони використовують спеціальні каталоги для порівняння цін, наприклад, price.ua, (44,7%), заходять на Інтернет-форуми (47,8%), шукають спеціальні статті про товaри/послуги (49,8%).

  Найменш популярні шляхи отримання інформації для користувачів Інтернет-простору України: блоги (8,3%), соціальні мережі (7,5%), RSS стрічки (1,9%), а також ресурс Twitter (0,9%).

  Пошукові системи. У рейтинг найбільш популярних пошукових систем увійшли: зі значним відривом від інших пошукових систем опинився Google (71,7%), за ним Yandex (16,6%), Ukr.net (4,1%). Найменш популярними виявилась пошукові системи Yahoo (0,6%) та Bigmir.net (0,9%). Цікавим фактом є те, що пошук інформації в Google більш характерний для чоловіків (74,8%) і користується меншою популярністю у жінок (67,8%). А ось пошуковими системами Yandex і Ukr.net частіше користуються жінки.

  Товари/послуги. Найчастіше українські Інтернет-користувачі шукають інформацію про такі продукти/послуги в мережі Інтернет:

  • побутова техніка та електроніка (73,7%),
  • мобільні телефони та аксесуари (62,5%),
  • комп'ютерна техніка (61,7%).
  Найрідше шукають інформацію про продукти харчування та напої (9,4%).

  Різні види реклами, які застосовуються для просування тих чи інших товарів і послуг, по-різному сприймаються потенційними споживачами. Завдання даного дослідження - допомогти зрозуміти, які види реклами є найбільш ефективними, а від яких, можливо варто відмовитися, оцінити лояльність Інтернет-користувачів до Інтернет-реклами взагалі.

  Як показали результати даного опитування, найбільше Інтернет-користувачі звертають увагу на рекламу побутової техніки та електроніки (46,2%), комп'ютерної техніки (43,6%), мобільних телефонів і аксесуарів (41%), тобто тих продуктів/послуг, які вони найчастіше і шукають в мережі Інтернет. Меншу увагу респондентів привертає реклама книг, фільмів, компакт-дисків (34,4%), мобільного зв'язку (34,3%), програмного забезпечення (30,1%), автомобілів (27,8%). Найменшу увагу опитані звертають на рекламу продуктів харчування та напоїв (54,5%).

  Варто зауважити, що респонденти досить лояльно відносяться до Інтернет-реклами: близько 58% опитаних вважають, що Інтернет-реклами стільки, скільки потрібно. В той же час 37,9% вважають, що її дуже багато, а от 4,6% страждають від нестачі онлайн реклами, стверджуючи, що її, на жаль, дуже мало!

  Як правило, Інтернет-реклама допомагає у прийнятті рішення щодо придбання тих чи інших товарів і послуг. У той же час, близько чверті опитаних стверджують, що при покупці продуктів харчування, напоїв (26%), одягу і взуття (24,7%) реклама в мережі Інтернет, як правило, не сприяє прийняттю цього рішення.

  Рівень довіри. Згідно з результатами дослідження, рівень довіри до онлайн реклами достатньо високий: близько 64% опитаних стверджують, що довіряють онлайн рекламі так само, як і рекламі в інших засобах масової інформації, 11,8% довіряють навіть більше, а от 8,9% повідомляють про низький рівень довіри до реклами у Всесвітній мережі; 15,4% повідомляють про відсутність довіри до будь-якої реклами.

  Найбільш привабливою рекламою користувачі вважають контекстну рекламу - за неї віддали свій голос 23,1% опитаних; за банерну рекламу (20,9%) і формат Peel-down (11,2%). Найбільш нав'язливою респонденти назвали Rich-media (52,4%), Direct mailing (19,9%) і банерну рекламу (12,4%).

  Цікавість до товару чи послуги провокує онлайн реклама у 82% опитаних; 16,5% стверджують, що досить часто роблять покупки, зацікавившись онлайн рекламою.

  Найбільш ефективними видами онлайн-реклами (після перегляду якого Інтернет-користувачі зробили покупку), за результатами досідження, є: контекстна реклама (31,3%), банерна реклама (21,5%), а на 18,4% респондентів впливають публікації рекламного характеру. Саме на чоловіків контекстна (34,4%) і баннерна (25,5%) реклама виробляє належний ефект. Як показали результати дослідження, публікації рекламного характеру більш ефективні для жінок (19,2%), в порівнянні з чоловіками (17,8%).

  Банерна реклама. Якщо говорити окремо про банерну рекламу, то близько 80% опитаних, які звертають на неї уваги стверджують, що перше, що впадає в око, коли вони бачать банер, це його дизайн (48,1%); для 23,4% респондентів - це назва або зображення товару/послуги. Менше уваги привертає назва або логотип марки/виробника (13,6%) і текст рекламного звернення (13%).

  Розсилка. Більше 64% опитаних отримують розсилку на свій e-mail - з них 42,6% самі на неї підписалися. І 60,5% з тих, хто підписаний, стверджують, що купували продукти/послуги після отримання розсилки. Інтернет-користувачі стверджують, що не проти надання своєї особистої інформації для занесення до бази магазинів/компаній, послугами яких вони користуються, особливо, якщо взамін їм надається дисконтна картка магазину/компанії - на це вказали 57% респондентів. Найменш охоче українські Інтернет-користувачі готові надавати про себе таку інформацію (для занесення до бази): поштова адреса (65,8%), посада (57,4%). Найбільш вільно респонденти готові надати таку інформацію як ім'я (94,4%) та електронну адресу (91,7%).

  Соціальні сервіси. Важливим моментом є просування товарів і послуг в соціальних мережах, найбільш популярними, за результатами попереднього дослідження iVOX, є Odnoklassniki.ru, vkontakte.ru, а також проект Mail.Ru - "Мій світ". Як виявилося, деякі респонденти навіть не підозрюють про те, що їхня особиста інформація може використовуватися для цільового показу реклами - близько 16% респондентів відповіли саме так. 20,9% респондентів категорично проти такого виду реклами, повністю підтримують таку ідею тільки 4,7% українських Інтернет-користувачів.

  Дослідження сприйняття реклами у Всесвітній мережі українськими Інтернет-користувачами показало, що Інтернет-реклама - вдалий фінансовий вклад, з огляду на високий рівень лояльності українських споживачів до різних її видів. Відповідно, це вимагає уважного вивчення цільової аудиторії та прийняття до уваги всіх особливостей її поведінки в мережі Інтернет.

  0 comments:

  Post a Comment